FAQ

Antwoorden op vragen van sportfluencers en merken. Niet gevonden wat je zocht? Stuur ons een mail.

Vragen die anderen ook stelden

Alles wat sportfluencers vragen voor, tijdens en na een collab: wie mag meedoen, hoe de selectie werkt, wat je post en wat er daarna gebeurt.…

Bekijk alle vragen →

Creator marketing

Alles wat merken vragen over creator marketing: wat het is, wat het kost, hoe je de juiste creators kiest en wat een campagne oplevert. Geordend van eerste orië…

Bekijk alle vragen →

Micro-influencer marketing

Wat micro-influencers zijn, wat ze kosten, en waarom een sport-aanpak andere resultaten geeft dan een klassieke influencer deal.…

Bekijk alle vragen →
Alle Algemeen Collabs Vragen die anderen ook stelden Creator marketing Micro-influencer marketing

Algemeen

Wat is een Sunday Squad?

Een groep van 10 of 25 amateur sportfluencers die voor één merk tegelijk content maken en publiceren. Geen losse influencer-deals één voor één — een gecoördineerde activatie waarbij de hele squad in dezelfde korte posting-periode zit, ieder vanuit hun eigen sport en community.Lees hoe 10 of 25 sporters een merk tegelijk activeren — en waarom dat werkt →

Moet ik een bekende influencer zijn?

Nee. We werken met sporters en sportcreators vanaf 500 volgers op Instagram — wat telt is dat je echt traint, dat je publiek dat ziet, en dat je profiel publiek staat.Lees waarom 800 echte volgers meer waard zijn dan 50.000 fakes →

Wat moet ik doen voor mijn gear?

Gewoon doen wat je al doet: sporten en erover praten. Geen script, geen verplichte hashtags. Wat we vragen: dat je het product effectief gebruikt en dat je publiek dat ziet — eerlijk en in je eigen woorden. Dat is de tegenprestatie.Bekijk wat de briefing concreet van je vraagt — en wat niet →

Wanneer krijg ik mijn gear?

Pas als de volledige squad van 25 bevestigd is. We activeren samen, niet in druppels. Wie wacht, wacht samen.Lees hoe de timing van activatie werkt — en waarom we samen wachten →

Ik ben geregistreerd — moet ik me nog per collab aanmelden?

Ja. Registreren zet je in de squad-pool; meedoen aan een collab is een aparte stap die je per collab zet. Met alleen een account sta je nog niet in de running — kies een open collab en meld je aan.Lees waarom je je per collab apart aanmeldt →

Is er een verschil tussen een sportcreator en een sportfluencer?

Nauwelijks: het zijn twee woorden voor hetzelfde profiel. Sportcreator benoemt wat iemand maakt (content vanuit zijn sportleven), sportfluencer wat die content doet (invloed binnen een sportgemeenschap). Het onderscheid dat er echt toe doet is sport-eerst versus camera-eerst — wij werken voornamelijLees waar het echte onderscheid loopt: sport-eerst of camera-eerst →

Vragen die anderen ook stelden

Gewoon vragen, gewoon doen

Waarom moet mijn profiel publiek staan?

Omdat curatie draait op wat publiek zichtbaar is: dat je echt sport, hoe je content eruitziet, hoe je community reageert. Op privé zien wij — en het merk — een gesloten deur, en val je af om de verkeerde reden. Zie het als je etalage, niet je dagboek.Lees waarom een privéprofiel je om de verkeerde reden doet afvallen →

Word ik betaald als sportfluencer bij Sunday Squad?

Niet in cash. Je krijgt het product van het merk als beloning voor je content — geen fee, geen storting. Cash trekt creators aan die monetiseren; product trekt creators aan die het merk willen gebruiken. Wat je precies krijgt, staat altijd vooraf in de briefing.Lees wat je concreet in ruil krijgt voor je content →

Wat krijg ik in ruil voor mijn content?

Het product van het merk — een productpakket, race-ticket, event-toegang of exclusieve drop, afhankelijk van de collab. De retailwaarde staat altijd vooraf in de briefing. Het product blijft van jou: geen retourlabel, geen vervaldatum.Lees waarom het product de beloning is — en niet een fee →

Mag ik daarnaast nog met andere merken werken?

Ja. Soms vraagt een merk non-compete voor concurrenten in dezelfde categorie — dat staat dan expliciet in de briefing. Voor andere merken in andere categorieën blijf je volledig vrij.Lees hoe de ethiek werkt als er geen verbod in de briefing staat →

Moet ik 10.000 volgers hebben?

Nee. We werken met nano- en micro-influencers vanaf 1.000 volgers, soms minder als de community klikt. Wat telt is dat je echt traint en dat je publiek dat ziet.Lees waarom een micro-publiek in één sport meer oplevert dan breed bereik →

Word ik dan ambassadeur van een merk?

Niet automatisch, maar het kan. Een collab is één ronde zonder verlenging. Wil het merk verder met dezelfde squad, dan word je gevraagd voor Sunday Squad Ambassadeurs: nieuw product, een vergoeding, en jij beslist per ronde. Op basis van wat je deed, niet van je volgers.Lees wanneer een collab wél een tweede ronde krijgt →

Werken jullie alleen in België?

Voornamelijk België — Vlaanderen en Brussel. Voor specifieke collabs kunnen we ook Nederland of Frankrijk activeren, maar het zwaartepunt ligt hier.Lees wanneer we ook buiten België activeren →

Moet ik belasting betalen op de gratis producten?

Wij zijn geen boekhouders. In grote lijnen: een product of ervaring uit een occasionele collab behandel je niet als loon. Wordt het structureel en hoog in waarde, bekijk het dan met je boekhouder. Wij communiceren altijd vooraf de retailwaarde.Lees hoe het belastingplaatje er in de praktijk uitziet →

Mag ik de producten houden na de collab?

Ja. Het product is van jou en blijft van jou — geen retour, geen vervaldatum. Het product ís de beloning voor je content.Lees waarom het product de beloning is — niet een bruikleen →

Wat als ik geen Hyrox doe maar wel crossfit of pilates?

Geen probleem. We cureren op meerdere assen — sportieve fit, contentkwaliteit, community-engagement, lifestyle-stijl — niet alleen op één discipline. Een crossfitter of pilates-creator kan perfect passen bij een loop-merk.Lees hoe de curatiecriteria werken als sport niet de enige as is →

Mag ik mijn eerlijke mening geven?

Ja — dat is letterlijk waarom je gevraagd wordt. Je publiek gelooft je net omdat je niet klinkt als een advertentie. "Zit goed op lange duurlopen, minder op intervals" is geloofwaardiger dan "beste product ooit". Eerlijk betekent wel fair, concreet en respectvol.Lees hoe eerlijkheid de commerciële waarde van je post verhoogt →

Waarom zou ik me aanmelden als ik niet zeker geselecteerd word?

Omdat één aanmelding je niet voor één collab in beeld brengt, maar voor alle volgende. Je profiel blijft in de pool; selectie draait om fit, en die verschilt per campagne. Niet gekozen worden zegt iets over de match van dat moment, niet over jou.Lees hoe je profiel in de pool blijft voor alle volgende collabs →

Hoeveel posts moet ik maken?

Drie posts is de standaard. Format kies je grotendeels zelf — reel, in-feed post, story-set, carousel — zolang het past bij de brief en bij hoe jij normaal post.Lees waarom één 'blijvende' post verplicht is — en wat dat betekent →

Hoe verfijn of breid ik mijn content-idee uit nadat ik me heb aangemeld?

Via je account: log in, open de collab, ga naar Aanmelding en pas het veld Content idee aan, en klik op Wijzigingen opslaan — dat kan tot we de selectie maken. Hou het concreet en on-brand. Al geselecteerd? Je kan nog bijsturen zolang je content in de briefing past.Bekijk de stap-voor-stap flow om je aanmelding te verfijnen →

Wordt mijn content ook in het buitenland gebruikt?

Standaard niet. De rechten op je content zijn meestal beperkt tot het land van de collab. Internationaal gebruik is een aparte afspraak die vooraf in de briefing staat — je weet voor je akkoord geeft waar je beeld terechtkomt.Lees hoe internationaal gebruik apart geregeld wordt — en wanneer je het weet →

Kan ik mijn kans vergroten om geselecteerd te worden?

Ja: hou je profiel volledig, post regelmatig echte sportcontent, reageer snel op uitnodigingen en zeg alleen ja tegen collabs die echt passen. Het werkt cumulatief — wie goed past, op tijd levert en eerlijk communiceert, wordt vanzelf interessanter voor volgende squads.Ontdek wat echt doorweegt bij selectie — en wat niet →

Wat voor merken kom ik tegen bij Sunday Squad?

Sportmerken in de breedste zin: voeding, kleding, schoenen, accessoires, recovery, tech, veiligheid, events. Van challengers tot namen die je kent. Je wordt gematcht op wat bij jouw sport en stijl past — niet elk merk past bij elke sporter, en dat is net de bedoeling.Lees hoe je aan de juiste collab gekoppeld wordt op basis van jouw sport →

Moet ik elke week posten?

Nee. Er is geen wekelijks schema en geen vast aantal posts per maand — Sunday Squad werkt per collab, niet per kalender. Je verbindt je pas wanneer je voor een collab geselecteerd wordt; dan lever je een paar posts binnen een afgesproken periode, en daarna is het rond.Lees hoe een collabverbintenis er in de praktijk uitziet →

Wat als ik ziek, geblesseerd of op reis ben tijdens de posting window?

Laat het zo snel mogelijk weten — daar lossen we bijna alles mee op. We schuiven met de timing of activeren iemand anders. Wat we niet kunnen oplossen is stilte: verdwijnen zonder iets te zeggen is de snelste manier om niet meer gevraagd te worden. Eén bericht volstaat.Lees wanneer je een vervanging of uitstel kunt aanvragen →

Wanneer is mijn collab correct afgerond?

Wanneer je de afgesproken posts binnen de timing hebt geplaatst, je resultaten hebt gedeeld en de links of screenshots hebt aangeleverd. Daarna is het rond — geen verborgen jaarcontract. Het product hou je, de content blijft van jou.Bekijk de concrete stappen die bepalen wanneer een collab écht klaar is →

Kan ik in meerdere Sunday Squad-collabs tegelijk zitten?

Ja, in principe wel. Verschillende categorieën (loop én fiets): prima. Twee loopmerken tegelijk: niet — we willen niet dat je publiek twee concurrerende producten ziet promoten.Lees wanneer meerdere collabs tegelijk de grens overschrijdt →

Wat als het product niet past of te laat aankomt?

Meld het meteen, dan zetten we het recht — verkeerde maat, beschadigd of nog niet aangekomen, daar zijn reserves en marges voor. Maar we weten het pas als jij het zegt. De praktische kant moet kloppen voor je goede content kan maken.Lees hoe producthaperingen worden opgelost zonder dat het jouw probleem wordt →

Mag een brand me na een collab rechtstreeks contacteren?

Dat kan, en daar is op zich niks mis mee — Sunday Squad claimt je niet. Let wel op de afspraken die nog lopen (content rights, eventuele exclusiviteit): die blijven gelden zolang de collab loopt. Een nieuw, los akkoord daarbuiten is aan jou en het merk.Lees wat er wél en niet kan na afloop van een collab →

Ik spreek geen Nederlands. Kan ik toch meedoen?

Ja. Niet elke collab is Nederlandstalig — welke taal gevraagd wordt, staat per collab in de briefing. Sommige merken willen Nederlands, andere Frans of Engels, en voor sommige maakt het niet uit.Lees welke collabs ook in het Frans of Engels lopen →

Krijg ik feedback op mijn content?

Op campagneniveau altijd: na een collab delen we wat de squad als geheel opleverde. Individuele feedback geven we niet standaard — daarvoor zijn de squads te groot. Maar wie sterke, betrouwbare content levert, valt op en komt makkelijker in beeld voor volgende squads.Lees wanneer je wél feedback krijgt — en van wie →

Wat moet er in mijn profiel staan?

Genoeg om te zien wie je bent als sporter: je sport(en) en trainingsfrequentie, regio, socials en contentstijl, maten waar relevant, en je interesses of sportdata. Geen cv nodig — maar een leeg profiel matcht slecht.Bekijk de profielchecklist: wat ons het meest helpt om je te matchen →

Ben ik welkom als ik geen Belg ben?

Ja, je bent welkom waar je ook woont. De focus ligt voorlopig op België, dus niet elke collab past bij jouw land — dat laten we je gewoon weten. Andere landen komen erbij; of een collab voor jouw regio openstaat, staat in de briefing.Lees hoe we je informeren als een collab (nog) niet past bij jouw land →

Ik werk al samen met merken die concurrent zijn van jullie klanten. Kan ik toch meedoen?

Dat kan, afhankelijk van de collab. Sommige merken vragen een tijdelijke non-compete tijdens de posting window — dat staat vooraf in de briefing. Anderen niet. We selecteren op sportieve fit en contentkwaliteit, niet op hoe clean je portfolio is. Registreer je of volg ons via de socials om op de hooLees hoe non-compete en bestaande samenwerkingen zich verhouden →

Waarom werken jullie in squads van 25?

Omdat 25 sporters die tegelijk posten lokale saturatie creëren binnen een community — iets wat één losse post nooit doet. Het kantelt van reclame naar "iedereen rond mij gebruikt dit". En jij post niet alleen, maar naast 24 anderen die dezelfde sport leven.Lees het volledige antwoord →

Wat voor content kan ik voor The Vandal maken?

Alles waarin je echt buiten beweegt en waar The Vandal vanzelf in past: je zondagsrit, een graveltocht, een ochtendloop, je outfit op de koffiestop. Geen script — je eigen sport en toon. Minimaal 1 reel of feedpost + 1 story binnen twee weken na je pakket; authentiek weegt zwaarder dan perfect.Lees het volledige antwoord →

Hoe werkt mijn shopping credit en kies ik mijn Vandal-kit?

Je krijgt shopping credit voor de The Vandal webshop en kiest zelf je kit — geen vast pakket. Let op: je code werkt op de eigen collecties, niet op hun brand-collabs. Zodra de squad bevestigd is krijg je een persoonlijke code; The Vandal verstuurt rechtstreeks. Daarna post je binnen twee weken 1 reeLees het volledige antwoord →

Wat is een hoofdsport en kan ik er maar één kiezen?

Je hoofdsport is de sport die je profiel als eerste vertelt — waar je echt mee bezig bent. Je kiest er één en mag daarnaast andere sporten aanvinken. Een collab matcht op wat je echt doet, dus zet je hoofdsport scherp; de rest van je sporten blijft gewoon staan.Lees het volledige antwoord →

Heb ik meer kans om geselecteerd te worden als ik al eens een Sunday Squad collab heb meegedaan?

Soms wel, soms niet — het hangt af van hoe die vorige collab ging. Na elke collab evalueren we: lever je goed, dan speelt dat in je voordeel; haak je af of lever je half, dan weegt dat de andere kant op. En het blijft één van de criteria naast fit, content-idee, bereik en betrokkenheid. Elke squad cLees het volledige antwoord →

Tellen volgers uit het buitenland mee bij de selectie?

Ze tellen mee — het gaat om je community en je fit, niet om de postcode achter je volgers. Een internationaal publiek is geen minpunt; voor een België-collab weegt een betrokken Belgische community wel zwaarder. Eén factor, geen drempel.Lees hoe betrokkenheid en fit zwaarder wegen dan de postcode van je volgers →

Hoe word ik brand ambassador of sportfluencer bij Sunday Squad?

Je sluit aan als sportfluencer, niet als klassieke ambassador. Registreer, vul je profiel aan en meld je aan voor een collab met je eigen content-idee — geen jaarverbintenis, geen groot bereik nodig. Wie levert en past, kan gevraagd worden voor Sunday Squad Ambassadeurs.Lees het volledige antwoord →

Moet ik een topsporter of prof zijn om mee te doen?

Nee, integendeel — we werken met amateur- en lifestylesporters, niet met profs. Geen podiums of palmares nodig. Wat telt is dat je echt traint, er regelmatig over post en een publiek hebt dat reageert. Niet je niveau, wel je content.Lees het volledige antwoord →

Mag ik voor meerdere merken werken, of bind ik me aan één?

Je bindt je aan niets — een collab is eenmalig, daarna ben je vrij om met andere merken te werken. De enige logische grens: binnen één lopende collab post je niet tegelijk voor een rechtstreekse concurrent. Een betaald ambassadorschap heeft wél afspraken op maat.Lees het volledige antwoord →

Wat zijn de verdere stappen nadat ik me heb aangemeld voor een collab?

Na je aanmelding volgt de selectie: wij en het merk kiezen de squad op basis van je aanmelding én je profiel. Word je gekozen, dan volgt een korte briefing, krijg je het product of shop credit, maak je je content en rond je kort af. Blijf tussen aanmelding en selectie posten — een actief, recent proLees het volledige antwoord →

Kan ik elk product uit de webshop kiezen?

Niet altijd alles — je kiest binnen wat het merk openzet voor de collab. Limited editions, de eigen brand-collabs van het merk en afgeprijsde artikelen vallen er vaker buiten. Wat meekan, staat in de briefing of merk je aan je code. Twijfel je? Vraag het aan je Captain voor je bestelt.Lees het volledige antwoord →

Verdwijn ik niet tussen de anderen in een squad?

Nee, meestal het omgekeerde. Omdat de hele squad tegelijk zichtbaar is, krijgt het moment meer aandacht en sta jij daar middenin — niet als losse advertentie, maar als deel van een groep. Je content blijft van jou.Lees het volledige antwoord →

Heeft EXR een family plan?

Ja: hoofdaccount plus twee gezinsleden, met volledige toegang, zolang iedereen op hetzelfde adres woont. Activeren doe je via je EXR-webprofiel onder "manage subscription" (niet via een Apple-abonnement); de prijs hangt af van je abonnementstype. Zit je in de collab, dan is jouw jaar persoonlijk — gLees het volledige antwoord →

Hoeveel verdient een merkambassadeur?

Voor een amateur met 500 tot 10.000 volgers: het product, en soms een bedrag erbovenop (in de sector: gifting, €200–€800/maand retainer, of 10–20% commissie). Bij Sunday Squad Ambassadeurs per ronde: product met vooraf gekende retailwaarde, plus een vergoeding die in de briefing staat. Geen loon, weLees het volledige antwoord →

Kan ik bij Sunday Squad voor meerdere merken tegelijk ambassadeur zijn?

Ja, zolang ze elkaar niet bijten: geen rechtstreekse concurrent in dezelfde categorie zolang de ronde loopt. Een gelmerk en een kledingmerk gaan prima samen. Bij Sunday Squad hoor je bij de squad, niet bij één merk.Lees welke merken samengaan en welke elkaar bijten →

Moet ik een contract tekenen als ambassadeur bij Sunday Squad?

Nee, geen jaarcontract. Je krijgt per ronde een briefing die voor die ronde bindend is: product, postvenster, minimum posts, vermelding, vergoeding, uitgesloten categorie. Ja is de afspraak, nee is geen probleem. Het merk tekent wel iets: het schakelt je twaalf maanden niet buiten Sunday Squad om inLees het volledige antwoord →

Wat verwacht een merk van mij als ambassadeur?

Vier dingen, alle vier in de briefing: het product echt gebruiken, posten in het postvenster, het merk taggen en de samenwerking vermelden, en eerlijk zijn. Geen script, geen events, geen wekelijks quotum: het merk krijgt wat het krijgt omdat jij traint. De reclamevermelding is een JEP-regel, geen SLees het volledige antwoord →

Wat betekent het als een merk je vraagt voor een tweede ronde?

Dat je bij ronde 1 geleverd hebt en bij het merk past. Een tweede ronde is Sunday Squad Ambassadeurs: opnieuw product, een vergoeding erbovenop, geen nieuwe aanmelding. Nee zeggen mag; dan schuift de plek door.Lees wat een tweede ronde je oplevert, en wat je mag weigeren →

Wat doet een merkambassadeur eigenlijk?

Het product gebruiken, tonen en er eerlijk over zijn. Bij Sunday Squad Ambassadeurs per ronde: nieuw product, gebruiken in je training, posten in het postvenster (meestal een story en een reel), taggen, vermelden dat het een samenwerking is. Geen script, geen wekelijks quotum, geen gejuich over ietsLees het volledige antwoord →

Kan ik ambassadeur worden zonder eerst een collab te doen?

Nee, en dat is in je voordeel: elke ambassadeur bij Sunday Squad komt uit een ronde (een collab of ronde 1 van een programma). Je wordt gekozen op wat je deed, niet op wat je lijkt. Registreer je, meld je aan voor een collab, lever; acht weken later ben je in beeld.Lees het volledige antwoord →

Welk Instagram-format levert de meeste engagement op?

Carousels, met 2,62% gemiddelde engagement — beter dan losse foto's en reels (sectoranalyse archive.com, 2025). De reden is dat swipen een handeling is, en dat het algoritme dat als interesse leest. Maar als jij normaal reels maakt en daar goed in bent, blijf je daarbij: je publiek is aan jouw manieLees het volledige antwoord →

Creator marketing

Wat het is, hoe het werkt, en waarom het niet hetzelfde is als influencer marketing.

Mijn product is te duur om er 25 in te zetten. Kan een collab dan nog?

Ja. Voor merken met een duurder product werken we met een kleinere squad — bijvoorbeeld 10 sportfluencers in plaats van 25. De productwaarde bepaalt mee de squadgrootte. De squad blijft gekozen via overinschrijving, samen met jou, zodat elk exemplaar bij de juiste sporter belandt.Lees het volledige antwoord →

Wat leverde de WOWOW-collab op?

Onze allereerste squad, en meteen het bewijs: 25 sportfluencers, 64 stukken content, 0% ghosting, +1.800 interacties (sterkste profiel 11,8% engagement) — en dat in mei, dus een ondergrens. WOWOW noemde de content “geloofwaardig en authentiek” en bekijkt een vervolgactie.Lees het volledige antwoord →

Wat leverde de The Vandal-collab op?

Zestien renners, elk met shopping credit voor hun eigen kit: 50 stuks content (23 stories, 10 posts, 9 reels, 8 carousels) en 49 deliverables op 32 afgesproken — 153% levering, 0% ghosting. Ruim 2.300 interacties, sterkste post 17,3% engagement, twaalf maanden gebruiksrechten.Lees het volledige antwoord →

Wat kost creator marketing in België?

Drie prijsorden in de Belgische markt: één micro-influencer (enkele honderden tot €1.000 per post), een klassieke campagne met enkele creators (€1.000–€5.000), of een macro-influencer/BV (€5.000–€25.000 per post). Sunday Squad rekent niet per post maar per collab: een pakket van 25 gecureerde sport-Bekijk de drie prijsmodellen en hun voor- en nadelen →

Is Sunday Squad geschikt voor mijn merk?

Ja, als een sporter je product echt gebruikt, test of beleeft — voeding, kleding, sportmateriaal, recovery, tech, veiligheid, events. Minder geschikt als er geen gebruikservaring aan vasthangt. De test: kan iemand het een week in z'n training meenemen en er iets zinnigs over zeggen?Ontdek wanneer een squad minder geschikt is voor jouw product →

Wat is het verschil tussen creator marketing en influencer marketing?

Influencer marketing draait om bereik, creator marketing draait om craft. Influencer marketing werkt met enkele grote namen die hun publiek mobiliseren; creator marketing met meerdere kleinere creators die elk hun community bedienen vanuit echte expertise.Lees wanneer influencer marketing wél de juiste keuze is →

Werkt creator marketing zonder cash betalingen?

Ja — en niet als compromis, als ontwerp. Een product-based model trekt creators aan die het merk al gebruiken of willen gebruiken, niet mensen die hun account commercieel monetiseren. De selectie filtert op intent.Lees hoe product-based modellen andere creators aantrekken dan cash deals →

Wat is een barterdeal — en werkt het voor merken?

Een barterdeal is een samenwerking waarbij een merk product geeft in ruil voor content, zonder geld. Voor merken werkt het als selectie op intentie — niet als goedkope content. Voorwaarde: de productwaarde (vanaf ±€75–100) rechtvaardigt de tijd, en het product past bij wat de creator al doet.Lees het volledige antwoord →

Doen grote merken zoals Unilever en P&G ook aan creator marketing?

Ja, en op industriële schaal. In 2025–2026 is creator marketing een centrale strategie geworden bij de grootste FMCG-bedrijven ter wereld — Unilever werkt bijvoorbeeld met meer dan 300.000 creators wereldwijd.Lees hoe Unilever 300.000 creators inzet — en wat dat betekent voor jouw schaal →

Werkt creator marketing voor kleinere of nichemerken?

Ja, en vaak beter dan voor grote merken. De logica — een groot aantal kleinere creators, gecoördineerd inzetten — past natuurlijk bij merken die niet half België moeten bereiken maar een specifieke community willen activeren.Lees waarom nichemerken hier vaak beter scoren dan grote budgetten →

Wat is creator marketing?

Een vorm van marketing waarbij merken samenwerken met content creators — mensen die rond hun vak of passie een publiek hebben opgebouwd. De creator maakt content over het product, in zijn eigen stijl, en deelt die met zijn community.Ontdek hoe creator marketing verschilt van klassieke reclame →

Hoeveel creators heb je nodig voor een succesvolle campagne?

Geen vast getal, wel een vast principe: één creator zorgt voor ruis, twintig of meer zorgen voor signaal. De oude reflex 'neem één bekende naam' werkt voor brede awareness, niet voor diepte binnen één community.Lees waarom het pas signaal wordt boven de twintig →

Hoe meet je het resultaat van creator marketing?

Er is geen perfecte attributie — wie dat belooft, verkoopt iets. De industrie meet doorgaans op vier lagen: reach, engagement, brand impact (lift studies, top-of-mind), en outcome metrics (sales, traffic, sign-ups). Geen enkele staat op zichzelf.Lees waarom perfecte attributie niet bestaat — en wat je wél kunt meten →

Hoe vind je de juiste creators voor je merk?

Drie routes, in oplopende volgorde van werk: zelf zoeken op Instagram of TikTok, werken via een platform of database, of een gecureerde squad samenstellen via een specialist. De juiste route hangt af van schaal, budget en kwaliteitscontrole.Bekijk de drie routes om creators te vinden — en hun echte kosten →

Wat is het verschil tussen UGC en creator content?

UGC is spontane, onuitgenodigde content van gewone gebruikers. Creator content is uitgenodigd en bewust, maar gemaakt in eigen stem op eigen kanalen. Sunday Squad werkt met creator content van amateursporters: uitgenodigd, gecureerd op fit, gepost vanuit hun eigen account in hun eigen community.Lees wanneer UGC de betere keuze is dan creator content →

Is creator marketing alleen geschikt voor grote merken met grote budgetten?

Integendeel. Het Unilever-model van 300.000 creators is alleen logisch op wereldschaal. Voor de meeste merken werkt creator marketing juist op kleinere schaal: 25 creators die je specifieke community bedienen.Lees hoe het Unilever-model omgekeerd werkt voor kleinere merken →

Vervangt creator marketing klassieke media en reclame?

Nee — en het is geen of/of. Klassieke media bouwen bereik, creator-content bouwt herhaling, squads bouwen saturatie binnen een community. Wie alles op één laag zet, mist de andere twee.Bekijk welke laag welk werk doet in een volledige media-mix →

Is Sunday Squad geschikt voor een premium of niche-merk?

Premium en niche-merken zijn vaker een sterke match dan een slechte — als de doelklant in de community zit die we activeren. De curatiebrief wordt scherper, het squad kleiner, maar de fit sterker.Lees hoe de curatiebrief scherper wordt voor premium en nichemerken →

Sluit de content van sportfluencers aan bij de uitstraling van mijn merk?

Fit is een selectievraag. We cureren creators op profiel en esthetiek, niet enkel op sport en bereik. Een strak visueel verhaal vraagt om een scherper gefilterde selectie — niet om een strakker briefing.Lees hoe curatie de stijlfit bepaalt — niet de briefing →

Welke producten werken het best in een squad?

Producten met een echt gebruiksmoment: voeding, kleding, schoenen, accessoires, recovery, tech, veiligheid, bike/running gear, events. Niet de categorie telt, wel of een sporter het in z'n training kan integreren en er iets over te vertellen heeft.Bekijk welke categorieën het sterkst scoren in de praktijk →

Kunnen we de content vooraf goedkeuren?

Niet zin per zin. Wel binnen duidelijke kaders: kernboodschap, do's en don'ts, en verplichte of verboden claims — zeker bij voeding, supplementen, veiligheid of performance. Binnen die lijnen maken sportfluencers content in hun eigen stijl. Je stuurt op kaders, niet op zinnen.Lees hoe we content kaders bewaken zonder controle in te pikken →

Wat moet de waarde van het productpakket zijn?

Hoog genoeg om als echte beloning te voelen. Geen vast tarief, maar uit onze sportfluencer-enquête blijkt: vanaf ~€100 voelt een pakket als een echte beloning, en in de praktijk ligt de waarde meestal tussen €100 en €200. Een kortingscode voelt als werk; een volwaardig product voelt als erkenning.Lees waarom een kortingscode het slechtste product is dat je kunt geven →

Waarom werkt creator content beter dan productiefoto's?

Productiefoto's vragen de kijker te geloven. Creator content laat hen herkennen. Een amateursporter die jouw product gebruikt in een context die de kijker kent, verkleint de mentale stap van product naar aankoop — iets wat een glossy studio-shoot structureel niet kan.Lees waarom herkenning harder werkt dan een goed geproduceerde foto →

Wanneer moeten we géén squad doen?

Niet doen als je perfecte reclamebeelden, volledige scriptcontrole of gegarandeerde sales op korte termijn zoekt — dan zoek je een mediabuy, geen squad. Een squad werkt omdat het echt voelt, en dat betekent een stuk controle loslaten.Lees wanneer een mediabuy de betere keuze is dan een squad →

Werken Sunday Squad-collabs naast bredere influencer- of mediacampagnes?

Ja — vaak de sterkste setup. Een squad vervangt geen andere marketing; het is een laag die simultane stemmen binnen één community toevoegt. Werkt naast een hero-campagne, via een bureau, of bovenop always-on creator-activiteit.Bekijk de drie configuraties waarbij een squad naast andere marketing werkt →

Kunnen we werken via ons marketingbureau?

Ja — rechtstreeks met het merk of als activatielaag naast je bureau. Heb je een mediabureau of agency-of-record, dan past een squad-collab als gerichte module in het plan. We coördineren rechtstreeks: briefing, timing, stijl en rapportering via één lijn.Lees hoe coördinatie via een bureau in de praktijk loopt →

Wat is user-generated content (UGC)?

UGC is content die mensen spontaan maken over een merk, zonder vergoeding of uitnodiging. De markt gebruikt de term intussen ook voor betaalde, geregisseerde content die de UGC-esthetiek imiteert. Sunday Squad zit daar tussenin: onze sporters krijgen product, geen cash, en posten vanuit hun eigen acLees hoe UGC verschilt van betaalde content en waarom dat telt →

Wat levert een Sunday Squad collab mij concreet op?

25 stukken content op dezelfde dag, gecumuleerd organisch bereik van doorgaans ruim boven de 50.000, een contentlicentie van 24 maanden, en geen ghosting. Een squad bouwt geloofwaardigheid op — geen directe conversie.Bekijk de volledige opbrengstlijst: content, bereik, rechten en wat er achterblijft →

Hoeveel producten moeten we voorzien?

Standaard 25 productpakketten (één per sportfluencer), plus drie tot vijf reserves voor maatwissels, schade of een late vervanging. Bij een ander squad-formaat schaalt het mee; we spreken het exacte aantal vooraf af.Lees waarom de reserves geen optie zijn maar een must →

Wat kost een collab met een Sunday Squad?

Een collab met een squad van 25 start vanaf €2.500, een pilot met 10 vanaf €1.500 — excl. btw en product; kennismaken is gratis. In de prijs: matching, selectie, logistiek, eindrapport en contentrechten (whitelisting apart). Voor de lange termijn: een seizoen (3 collabs) of Sunday Squad AmbassadeursLees het volledige antwoord →

Kunnen we exclusiviteit vragen binnen onze categorie?

Ja, mits het vooraf in de briefing staat en eerlijk afgebakend is op drie knoppen: categorie, regio en periode. Een faire, begrensde exclusiviteit is bespreekbaar; een open blok zonder einddatum of een te brede categorie schrikt net de profielen af die je wil.Lees op welke drie knoppen exclusiviteit eerlijk afgebakend wordt →

Wat moeten we als brand aanleveren om te starten?

Een scherpe briefing: product, doelgroep en sportdiscipline, regio, timing, kernboodschap, no-go's, en wat je met de content wil doen (organic of ook ads). Jij levert de richting, wij bouwen de squad.Bekijk de volledige briefing-checklist: wat we minstens nodig hebben →

Wat is ghosting en waarom is het een probleem?

Ghosting is wanneer een creator een samenwerking of gratis product aanvaardt en daarna verdwijnt — geen post, geen bericht. Je hebt de kosten al gemaakt voor er iets tegenover staat. In klassieke product seeding is het de norm: 59% van de marketeers loopt ertegenaan.Lees wat ghosting is en waarom het seeding zo onbetrouwbaar maakt →

Kan een merk uit het buitenland met Sunday Squad werken?

Ja. Je hoeft geen Belgisch merk te zijn. Onze squads zitten voorlopig vooral in België, dus een buitenlands merk dat de Belgische sportcommunity wil bereiken zit hier goed. Een squad in je eigen land kan, maar vraagt eerst opbouw — dat zeggen we vooraf eerlijk.Lees hoe een buitenlands merk de Belgische sportcommunity bereikt →

Wat houdt een sporter tegen om het product te houden en niets te posten?

Geen ijzeren garantie — maar niet-leveren is de uitzondering, bewust zo gebouwd. We selecteren op intentie, de squad post simultaan zodat stilzitten opvalt, en de Captain volgt op. In onze pilot leverde 100% van de geselecteerde sporters.Lees het volledige antwoord →

Moet barter-content als reclame gelabeld worden?

Ja. Een gratis product telt als een voordeel, dus de post is reclame — ongeacht de waarde. Dat vraagt een duidelijke vermelding ('Reclame' of 'Advertentie'), en als merk ben je mee verantwoordelijk. Bij ons zit die plicht in de voorwaarden die elke sportfluencer aanvaardt.Lees het volledige antwoord →

Zijn de sportfluencers in een collab al ambassadeurs van ons merk?

Nog niet. Een collab is een eenmalige activatie zonder verplichting achteraf. Sunday Squad Ambassadeurs is de stap daarna: uit de squad die leverde stel je een groep samen die in rondes verder gaat, met product en vergoeding. Achteraf op gedrag, niet vooraf op bereik.Lees het volledige antwoord →

Kan er uit een collab een ambassadorschap groeien?

Ja. Een collab is de ideale auditie: je ziet welke sporters leveren, bij je merk passen en hun publiek echt raken — gedragsdata, geen belofte. Uit die bewezen groep groeit Sunday Squad Ambassadeurs: rondes met product en vergoeding, in grootte, ritme en looptijd per merk afgestemd.Lees het volledige antwoord →

Wat is het verschil tussen bereik en tractie?

Bereik is hoeveel mensen je content zien; tractie is of ze reageren, taggen en vragen waar het te koop is. Eén influencer kan meer bereik hebben, maar een squad die tegelijk post zet tractie in gang — een campagne die besproken wordt, niet alleen bekeken.Lees het volledige antwoord →

Moeten wij zelf de sportfluencers zoeken en opvolgen?

Nee. Wij vinden, screenen, briefen en volgen de sporters op; jij krijgt één gecureerde squad ter goedkeuring, één aanspreekpunt, één afspraak en één service fee — geen vijfentwintig losse mailthreads en reminders.Lees het volledige antwoord →

Waarom posten alle sportfluencers tegelijk?

Omdat gelijktijdig posten van losse posts één moment maakt. Vijfentwintig sporters die in hetzelfde weekend binnen dezelfde community posten, zorgen voor lokale saturatie — je merk voelt alsof het er al was, niet alsof het via een advertentie binnenkwam.Lees het volledige antwoord →

Is er een lijst van jullie sportfluencers die we kunnen inkijken?

Nee, er is geen bladerbare catalogus. Een squad ontstaat per collab: uit sportfluencers die zich op jouw campagne aanmelden, aangevuld vanuit onze community (amateurs met 500 tot ±25.000 volgers) en gerichte scouting. Wat je wél krijgt: vooraf de contouren en cases, na de matching een gemotiveerde sLees waarom een gemotiveerde shortlist meer zegt dan een catalogus →

Wat is ambassador marketing?

Ambassador marketing is marketing via mensen die je merk al gebruiken en dat blijven tonen, langer dan één campagne. Klassiek is dat één gezicht met een jaarcontract; Sunday Squad Ambassadeurs is een squad van 10 of 25 sportfluencers die na een collab in rondes verder gaat, gekozen op wat ze deden.Lees het volledige antwoord →

Wat zijn de valkuilen van een ambassadeursprogramma?

Drie valkuilen met één oorzaak: te weinig mensen, te veel goede wil. Eén gezicht dat stilvalt, ambassadeurs zonder nieuwe reden om te posten, en beheer via losse DM's en spreadsheets. Sunday Squad Ambassadeurs: een squad van 10 of 25, rondes met nieuw product, één platform per ronde.Lees het volledige antwoord →

Wat is community-led growth, en hoe doet Sunday Squad dat?

Community-led growth: een merk groeit via de mensen die het al gebruiken, niet via gekocht bereik. In software is dat een forum; in de sport is het het peloton. Sunday Squad doet het in drie treden: een collab (drop), een Sunday Squad Seizoen (ritme), Sunday Squad Ambassadeurs (relatie).Lees waarom de aankoopbeslissing in het peloton valt →

Levert product seeding meer op dan een betaalde post?

Niet automatisch meer, wel iets anders. In meer dan 100.000 Instagram-posts haalden gifted en betaalde samenwerkingen vrijwel dezelfde gemiddelde engagement: 2,01% versus 2,00%. De mediaan lag bij betaalde posts wel hoger: 1.765 views versus 800. Product-based collabs zijn sterk om fit te testen; paLees het volledige antwoord →

Wat is het verschil tussen een brand ambassador en een influencer?

Een influencer huur je voor een moment, een ambassadeur bouw je een relatie mee op. Duur (weken vs maanden), basis (bereik vs geloofwaardigheid), content (campagne vs gewone leven), exclusiviteit, doel en vergoeding volgen daaruit. Bij Sunday Squad komt de ambassadeur uit de collab: de squad die levLees het volledige antwoord →

Hoe selecteer je merkambassadeurs?

Op gedrag, niet op bereik. De sector selecteert uit bestaande klanten, nano/micro-profielen in de niche en top-performers van een giftingcampagne. Bij Sunday Squad is de collab die eerste stap: na het postvenster weet je wie gebruikte, leverde en paste; jij keurt de line-up goed. Niemand wordt ambasLees het volledige antwoord →

Moeten merkambassadeurs exclusief zijn?

Binnen je categorie ja, daarbuiten nee. Bij Sunday Squad Ambassadeurs geldt exclusiviteit per ronde en per categorie: geen rechtstreekse concurrent zolang een ronde loopt, vrijheid ertussen. Wie na een vrije maand opnieuw voor jouw ronde kiest, doet dat omdat het klopt.Lees het volledige antwoord →

Voor welke merken is Sunday Squad Ambassadeurs zinvol, en voor welke niet?

Voor producten die pas na weken gebruik overtuigen: voeding, verzorging, abonnementen, seizoenskleding. Niet voor een eenmalige lancering of event; daar wil je een piek, dus een collab of een Sunday Squad Seizoen. Bij twijfel: start met een collab.Lees wanneer Ambassadeurs past, en wanneer een collab beter is →

Wat is het verschil tussen een Sunday Squad Seizoen en Sunday Squad Ambassadeurs?

Een Sunday Squad Seizoen is meer mensen: drie collabs, telkens een andere squad, tot 75 sportfluencers. Sunday Squad Ambassadeurs is dezelfde mensen langer: één squad die in rondes nieuw product krijgt, blijft posten en daar een vergoeding voor krijgt. Lancering → Seizoen; verbruiksproduct → AmbassaLees wanneer je breedte kiest en wanneer dezelfde gezichten →

Wat kost een brand ambassador programma in België?

In België: €200–€800 per nano/micro-ambassadeur per maand als retainer, enkel product bij gifting, 10–20% bij affiliate; één bekend gezicht vanaf enkele duizenden euro's per maand. Sunday Squad Ambassadeurs rekent per ronde: ronde 1 is een collab vanaf €1.500 (10) of €2.500 (25) excl. btw en productLees het volledige antwoord →

Wat is een athlete ambassador programma?

Een ambassadeursprogramma waarin sporters, geen creators of bekende gezichten, een merk langer dragen (On, Athletic Brewing, Gymshark). De sector mikt op profs en grote sportcreators; Sunday Squad Ambassadeurs is hetzelfde programma voor amateurs met 500 tot 10.000 volgers die hen kennen.Lees het volledige antwoord →

Hoe lang loopt een ambassadeursprogramma?

Zolang het product er reden toe geeft. In de sector: zes maanden tot drie jaar. Sunday Squad Ambassadeurs werkt in rondes (maandelijks voor verbruiksproducten, per kwartaal voor drops, per seizoen voor kleding); na elke ronde kies je opnieuw. Aanrader: minstens drie rondes.Lees het volledige antwoord →

Wat is een brand ambassador programma?

Een vaste afspraak tussen een merk en een groep mensen die het merk langer blijven tonen, tegen een doorlopende tegenprestatie: gifting, retainer (€200–€800/maand voor nano/micro), affiliate (10–20%) of hybride. Sunday Squad Ambassadeurs: een squad van 10 of 25, product + vergoeding per ronde, instaLees het volledige antwoord →

Wat is het verschil tussen een merkambassadeur, een brand advocate en een fan?

Een fan koopt, een brand advocate raadt ongevraagd aan, een merkambassadeur doet dat volgens afspraak met een tegenprestatie. Een sportfluencer bij Sunday Squad zit op de trede tussen advocate en ambassadeur: de aanbeveling bestond al voor de afspraak er was.Lees het volledige antwoord →

Kan je influencer marketing en een ambassadeursprogramma combineren?

Ja: eerst breed testen, dan de besten omzetten in ambassadeurs. Bij Sunday Squad is dat een ladder: collab (test), Sunday Squad Seizoen (breedte), Sunday Squad Ambassadeurs (diepte), ook twee tegelijk. Wat we niet doen: een bekend gezicht bovenop de squad zetten; dan wordt de squad decor.Lees het volledige antwoord →

Hoe bouw je een ambassadeursprogramma met amateursporters?

Begin met één collab, niet met een programma: 10 of 25 amateursporters gebruiken je product, je ziet wie levert, je stelt de ambassadeursgroep samen, kiest ritme en tegenprestatie, en draait rondes. Amateurs hebben geen manager of tarief, wel een club en een publiek dat hen kent.Lees het volledige antwoord →

Werkt een ambassadeursprogramma voor een klein merk?

Ja, vaak beter dan voor een groot merk: een klein merk heeft al wat een programma nodig heeft, een product dat mensen aanraden en een community waarin je zichtbaar bent. Nano/micro converteren beter. Sunday Squad Ambassadeurs begint bij een pilot van 10 sportfluencers.Lees het volledige antwoord →

Hoe verschilt Sunday Squad Ambassadeurs van een merk-eigen ambassador club?

Een merk-eigen club (zoals de ALL ACTIVITY CLUB van AA Drink, 32 ambassadeurs, één stad) is één merk, één groep, intern beheerd. Sunday Squad Ambassadeurs komt uit een netwerk van 1.300+ sportfluencers, is geselecteerd op wat ze in een collab deden, en wordt door ons per ronde beheerd. Een nieuwe spLees het volledige antwoord →

Wat is het verschil tussen community-led growth en influencer marketing?

Influencer marketing koopt de aandacht van een publiek dat iemand anders opbouwde; community-led growth laat je merk groeien via wie het al gebruikt, in de groep waar ze bij horen. Drie verschillen: richting (zender vs rond), basis (bereik vs lidmaatschap), tijd (piek vs geheugen). Sunday Squad kiesLees het volledige antwoord →

Wat is het verschil tussen een UGC-creator en een merkambassadeur?

Een UGC-creator maakt content voor jouw kanalen, betaald per video (vanaf ±€80), zonder eigen publiek nodig. Een merkambassadeur toont je product op zijn eigen kanalen, bij mensen die hem kennen. Sunday Squad Ambassadeurs levert het tweede, met hergebruiksrechten op de content: UGC die ook iets bewiLees het volledige antwoord →

Is ambassador marketing hetzelfde als referral of affiliate marketing?

Nee. Affiliate en referral meten de transactie (commissie per verkoop, beloning per aangebrachte klant); ambassador marketing meet of iemand je merk blijft tonen, ook als er niets verkocht wordt. Sunday Squad Ambassadeurs betaalt per ronde, niet per verkoop: een sporter die verkoopt, wordt in zijn cLees het volledige antwoord →

Zijn medewerkers-ambassadeurs hetzelfde als sportfluencer-ambassadeurs?

Nee. Medewerkers-ambassadeurs (employee advocacy) posten op LinkedIn over hun werkgever en bewijzen loyaliteit. Sportfluencer-ambassadeurs zijn klanten die je product gebruiken en dat bij hun eigen publiek tonen; ze bewijzen dat het product werkt. Sunday Squad Ambassadeurs werkt uitsluitend met sporLees het volledige antwoord →

Hoeveel merkambassadeurs heeft een merk nodig?

Meer dan één, minder dan honderd. Eén ambassadeur is een risico, honderd is een campagne zonder relatie. Voor een lokale sportcommunity is 10 of 25 het werkbare midden; daarom is Sunday Squad Ambassadeurs een squad van 10 of 25. Meer dan 25 wordt een tweede squad.Lees het volledige antwoord →

Wat is het verschil tussen ambassador marketing en creator marketing?

Creator marketing gaat over wie de content maakt (creators vanuit hun eigen leven, niet bekende gezichten); ambassador marketing over hoe lang iemand bij je merk blijft. Bij Sunday Squad vallen ze samen: een collab is creator marketing in één drop, Sunday Squad Ambassadeurs is dezelfde creators in rLees het volledige antwoord →

Vertrouwen mensen een nano-influencer meer dan een advertentie?

Ja, met ruime marge: 92% vertrouwt een nano-influencer meer dan klassieke reclame (sectoranalyse archive.com, 2025). Maar dat vertrouwen zit in de persoon en niet in het formaat — het verdwijnt zodra iemand iets aanprijst wat hij niet gebruikt. Correct labelen schaadt het niet; doen alsof er geen afLees het volledige antwoord →

Gebruiken jullie AI om creators te selecteren?

Ja, voor het zoekwerk — niet voor de beslissing. 66,4% van de marketeers ziet betere resultaten met AI en 60,2% gebruikt het om creators te vinden (sectoranalyse archive.com, 2025). Een script verkleint het veld tot een longlist; of iemand geloofwaardig is bij zijn publiek, zie je door de laatste twLees het volledige antwoord →

Kopen mensen effectief iets nadat ze een nano-influencer het zien gebruiken?

Zestig procent van de consumenten koopt een product na een nano-influencer het te hebben zien gebruiken (sectoranalyse archive.com, 2025). Het werkzame woord is 'gebruiken': geen aanbeveling, wel een product in een herkenbare situatie. Voorwaarde is dat de sporter het product sowieso al gebruikt — eLees het volledige antwoord →

Hoeveel merken kiezen hun creators goed op niche?

37,20% van de merken matcht zijn creators aan de eigen productniche (sectoranalyse archive.com, 2025). De rest selecteert meestal op bereik, omdat bereik het enige is dat elk platform meteen toont. Wie op niche wil selecteren, moet werk doen dat nergens automatisch klaarstaat — en precies daar zit eLees het volledige antwoord →

Kan je met duizenden nano-influencers tegelijk werken?

Het kan: Café Royal beheerde 3.000 nano- en micro-influencers in één campagne van twee maanden (sectoranalyse archive.com, 2025). Wat je ervoor opgeeft is individuele selectie, briefing en opvolging — je krijgt volume met een leveringspercentage dat je ondergaat. Voor een koffiecapsule werkt dat, voLees het volledige antwoord →

Willen creators samenwerken voor product alleen, zonder cash?

Ja: 93% van de influencers werkt voor product alleen — maar wel op voorwaarde dat ze het merk echt appreciëren (sectoranalyse archive.com, 2025). Die bijzin maakt van product-only geen korting maar een selectiemechanisme: wie ja zegt zonder fee, zegt iets over zijn band met het merk. Voorwaarde is eLees het volledige antwoord →

Hoeveel levert het op als de creator écht in jouw niche zit?

13,59% meer engagement en 81,39% meer views wanneer de creators op de productniche van het merk gekozen worden in plaats van op bereik (sectoranalyse archive.com, 2025). Lees het als orde van grootte, niet als garantie. De reden: in de juiste niche is je product een tip, elders een advertentie tusseLees het volledige antwoord →

Doen merken hun creator marketing zelf?

Ja, de meeste: 60,4% van de merken doet zijn influencercampagnes in eigen huis (sectoranalyse archive.com, 2025). Onder de vijf creators is dat vaak de juiste keuze — de directe band is een voordeel en de kost bijna nul. Vanaf twintig tegelijk binnen één sportgemeenschap wordt het een operatie, en dLees het volledige antwoord →

Welke merken in België werken met sportfluencers als ambassadeurs?

Minder dan je denkt. De bekende programma's zijn internationaal (On, Gymshark, Lululemon); in de Benelux is AA Drink's ALL ACTIVITY CLUB het zichtbaarste voorbeeld. Via Sunday Squad activeerden zes merken een squad: WOWOW, Cyclowax, The Vandal, RocketFuel Endurance, Zolder42 en EXR.Lees het volledige antwoord →

Met hoeveel creators werken merken gemiddeld?

49,6% van de merken werkt met niet meer dan vijf influencers per campagne (sectoranalyse archive.com, 2025), terwijl driekwart van het aanbod nano is. Die grens van vijf is een bandbreedtegrens: vijf creators handmatig opvolgen kost al een halve werkweek. En het effect dat je zoekt is niet lineair —Lees het volledige antwoord →

Wordt een langere samenwerking met creators goedkoper?

Meestal wel: 71% van de influencers geeft korting bij een langere samenwerking in plaats van losse posts (sectoranalyse archive.com, 2025). Wat je koopt is geen volumekorting maar minder wrijving — het aanloopwerk per post valt weg. De grootste winst is inhoudelijk: wie drie maanden op dezelfde schoLees het volledige antwoord →

Verkiezen sportfluencers producten boven cash?

Ja: in onze eigen bevraging (begin 2026, 44 sportfluencers) koos 89% producten boven €150 cash voor dezelfde samenwerking, en amper 5% verkiest principieel cash. De productopties droegen wel extra's — commissie, exclusiviteit, waarde. De les voor merken: een goed productpakket motiveert meer dan hetLees het volledige antwoord →

Micro-influencer marketing

Wat micro-influencers zijn, wat ze kosten, en waarom de sport-aanpak verschilt van klassieke influencer deals.

Wat is het verschil tussen een micro-influencer en een macro-influencer?

Micro-influencers (1.000–100.000 volgers) hebben een kleiner maar scherper publiek dan macro-influencers. Het verschil zit niet in het getal maar in de relatie: micro-influencers bouwen een publiek op rond een specifieke niche, wat leidt tot hogere engagement en preciezere relevantie per aanbevelingLees waarom het getal minder zegt dan de relatie erachter →

Wat is een sportfluencer?

Een sportfluencer is een amateursporter die content maakt als bijproduct van zijn sportleven, niet een influencer die sport als thema gebruikt. Dat levert een kleiner maar scherper publiek op — mensen die effectief sporten en die het product zouden kopen. De sportcontent moet de toon zetten; de restLees hoe het onderscheid met een lifestyle-influencer het resultaat bepaalt →

Wat kost een micro-influencer campagne in België?

Micro-influencer campagnes in België werken met cash per post (€150–€600 per Reel), product seeding (vanaf €75–100 productwaarde per creator) of een hybride model. De echte kost zit ook in curatie, briefing en opvolging — niet alleen in de vergoeding zelf.Lees het volledige antwoord →

Werkt creator marketing anders voor sportmerken?

Voor sportmerken is creator marketing een geloofwaardigheidstest: sporters zoeken geen inspiratie maar bewijs dat een product werkt in echte omstandigheden. Dat bewijs levert een sportfluencer die jouw product effectief gebruikt — niet iemand die het poseert.Lees waarom sporters bewijs zoeken — geen inspiratie →

Werkt micro-influencer marketing echt?

Micro-influencer marketing werkt — maar mislukt systematisch bij verkeerde creator-selectie of wanneer de content losgemaakt wordt van de context waarin ze geloofwaardig was. De juiste maatstaf is niet bereik maar leveringsgraad: werden de posts effectief gemaakt, door de juiste mensen, in de juisteLees wanneer micro-influencer marketing mislukt — en waarom →

Vanaf hoeveel volgers ben je nano-, micro- of macro-influencer?

Er is geen officiële standaard, maar doorgaans: nano 1.000–10.000 volgers, micro tot 100.000, macro tot 1 miljoen, mega daarboven. De grenzen schuiven omdat ze alleen bereik meten — de relatie erachter verandert wél systematisch. Sunday Squad werkt van 500 tot ±25.000 volgers, waar de overlap tussenBekijk de vier tiers — en waarom het getal minder zegt dan je denkt →

Wat kost één post van een nano-influencer?

Wereldwijd gemiddeld ongeveer $50 (~€45) per post (sectoranalyse archive.com, 2025) — een ordegrootte, geen tarief. In België ligt dat voor een geloofwaardig sportprofiel hoger. Wij rekenen zelden per post af: product, captain-vergoeding en een fee voor selectie, opvolging en gebruiksrechten.Lees het volledige antwoord →

Wat is een realistische ROI op een nano-influencer campagne?

Een verdedigbaar ijkpunt is €5,44 omzet per geïnvesteerde euro (Café Royal, via sectoranalyse archive.com 2025). Reken vooral de omgekeerde som: wat heb je nodig om break-even te draaien, en tel de content mee die je anders had moeten laten maken.Lees het volledige antwoord →

Hoeveel van de influencers zijn eigenlijk nano-influencers?

75,9% van de Instagram-influencers is nano, op TikTok 87,68% en op YouTube 69,4% (sectoranalyse archive.com, 2025). De markt is dus overwegend klein. De vraag is niet of je met nano-influencers werkt, wel hoe je er dertig selecteert en aanstuurt zonder dat het handwerk wordt.Lees het volledige antwoord →

Hoeveel content levert een seeding-programma op?

Grote programma's halen indrukwekkende totalen (Café Royal: 6.500 stuks, ~400.000 bereik). Bruikbaarder is de verwachting per atleet: in onze WOWOW-pilot leverden 25 van de 25 sporters, samen 64 stuks en ruim 1.800 extra interacties — twee à drie stuks per atleet.Lees het volledige antwoord →

Wat is een goede engagement rate voor een nano-influencer op Instagram?

Het gemiddelde voor nano-influencers op Instagram ligt op 2,71% (sectoranalyse archive.com, 2025) — het hoogste van alle tiers. Gebruik het als ijkpunt, niet als drempel: waar de engagement vandaan komt zegt meer dan het percentage zelf.Lees het volledige antwoord →

Presteren nano-creators beter op TikTok dan op Instagram?

Ja: 10,3% gemiddelde engagement op TikTok tegenover 2,71% op Instagram (sectoranalyse archive.com, 2025), met YouTube op 5,43%. Dat verschil komt van de platformmechaniek, niet van betere creators — vergelijk daarom alleen binnen hetzelfde platform.Lees het volledige antwoord →

Hebben nano-influencers echt meer engagement dan macro-influencers?

Ja: 4% gemiddelde engagement bij nano-influencers tegenover 1,3% bij macro (sectoranalyse archive.com, 2025). De reden is rekenkundig — de teller groeit trager dan de noemer. Het rendement zit niet in één nano-account, wel in de optelsom van een squad.Lees het volledige antwoord →

Zetten nano-influencers meer om dan macro-influencers?

Ja: 7% conversie bij nano tegenover 3% bij macro (sectoranalyse archive.com, 2025). Maar een conversiecijfer zegt weinig zonder de meetmethode erbij — daarom werken wij met een eigen code of link per atleet, zodat het per profiel meetbaar is.Lees het volledige antwoord →

Collabs

Hoe lang loopt een Sunday Squad collab?

De actieve posting window is typisch 2 tot 3 weken vanaf het moment dat je je producten ontvangt. Geen jaarverbintenis: je krijgt een briefing, post je content, deelt je resultaten, klaar.Bekijk de volledige tijdlijn van aanmelding tot rapportage →

Hoeveel moet ik posten?

Meestal 1 story + 1 reel. Hoeveel het precies wordt, hangt af van de waarde en duur van de collab — het merk kan meer of minder vragen, altijd vooraf gebrieft. Enthousiaste sporters doen vaak meer: win-win-win voor merk, sporter en Sunday Squad.Lees hoe de waarde van de collab bepaalt hoeveel je post →

Wordt iedereen die zich aanmeldt voor een collab automatisch geselecteerd?

Nee. Elke collab heeft 25 plekken en we selecteren op sportieve match, contentkwaliteit en engagement — niet louter op volgersaantal. Je kan niet verliezen door je aan te melden; je kan enkel geselecteerd worden.Ontdek wat er na een niet-selectie met je profiel gebeurt →

Wat als een sportfluencer negatief is over het product?

Dat kan — en het is precies wat een squad anders maakt dan een advertentie. Dezelfde eerlijkheid die je content geloofwaardig maakt, levert soms een kritische noot op. We houden het risico klein met goede fit en duidelijke verwachtingen vooraf; structurele kritiek is geen ramp maar gratis productondLees hoe goede curatie vooraf een negatieve post bijna onmogelijk maakt →

Hoe lang duurt het van briefing tot live collab?

Reken op vier tot zes weken van getekende briefing tot de eerste posts: aanmeldvenster (1-3 weken) → curatie + squad review (5-7 werkdagen) → verzending (enkele dagen tot een week) → posting window (2-3 weken). Werk je naar een vaste datum, dan rekenen we terug.Bekijk de volledige tijdlijn in weken, van briefing tot eerste posts →

Wat als er minder dan 25 aanmeldingen zijn?

Dan vullen we niet zomaar op. Een eerlijke squad van 20 die echt past is meer waard dan 25 met vijf bijgesleepte profielen. Twee hefbomen: parallelle scouting om de pool aan te vullen, en eerlijk bijsturen (kleiner, bredere regio, andere timing) als het echt niet lukt.Lees hoe we bijsturen als het getal niet haalt wat het moet →

Wat als een sportfluencer niet (op tijd) post?

Dat risico dragen wij. Curatie vooraf, afspraken in de briefing, opvolging tijdens het posting window en back-ups uit dezelfde pool — plus een eerlijke completion rate achteraf: hoeveel van de 25 effectief leverden.Lees hoe de drie lagen van risicobeheer in de praktijk werken →

Hoe regelen jullie de verzending van producten naar de atleten?

Twee opties: bulk naar Sunday Squad en wij verdelen (~€6–9 domestic per pakket, doorgerekend aan kostprijs), of rechtstreeks van merk naar atleet met adressenlijst van ons. Geen vast voorschrift — we leggen beide opties op tafel met een concrete kostenraming.Bekijk de twee verzendopties met concrete kostprijzen →

Krijgen we de squad te zien voordat er product wordt verstuurd?

Ja. Voor er één product vertrekt, krijg je de gecureerde squad ter review — matching framework, score en rationale per profiel — en jij hebt het laatste woord over de line-up. Wil je wisselen, dan doen we dat samen met een vervanger uit dezelfde pool, zodat de squad in balans blijft.Lees wat de squad review toont — en hoe je de line-up vastlegt →

Wat zijn de content rights voor brands?

Af te spreken per collab — één van de waarde-elementen die maakt dat een collab klopt of niet. Standaard 12 tot 24 maanden, organic én paid, beperkt tot het land waarin de collab plaatsvindt. OOH, TV en langer gebruik zijn aparte modules. Content rights zijn geen whitelisting — toegang tot het ad-acBekijk het standaardpakket: duur, gebruik, OOH en wat het kost →

Kunnen we een squad herhalen?

Ja — en daar wordt het interessant. Eén squad is een drop; herhaal je dat, dan wordt het een ritme dat vertrouwdheid bouwt. Dat kan als Sunday Squad Seizoen (drie collabs, telkens een andere squad) of als Sunday Squad Ambassadeurs (dezelfde squad, in rondes). Elke squad maakt de volgende scherper.Lees hoe herhaling van een squad vertrouwdheid opbouwt over seizoenen →

Wie volgt de sportfluencers op tijdens de collab?

Wij. Jij hebt één aanspreekpunt, geen 25. We bewaken timing, herinneren waar nodig, beantwoorden vragen en houden bij wie wat leverde. Het effect van 25 stemmen zonder de logistiek van 25 contacten.Lees wat wij doen terwijl het posting window loopt →

Kunnen we leren welke sportcommunity het best werkt voor ons merk?

Ja — elke squad is naast een activatie ook een meting. Je ziet welke profielen, sporten en boodschappen aanslaan, en bij meerdere communities waar je merk het meeste tractie krijgt. Marktonderzoek met zweet erop.Lees hoe elke squad ook marktonderzoek is over je community →

Wat krijgen we na afloop van een squad?

Een recap met wat de squad effectief opleverde: geleverde content met links, bereik en completion rate, engagementsignalen, en learnings + aanbevelingen. We rapporteren aan de voorzichtige kant — liever een eerlijk getal dan een mooi getal.Bekijk wat er concreet in de recap zit — en hoe we rapporteren →

Hoe verloopt een tweede ronde bij Sunday Squad Ambassadeurs?

Sneller: van de acht weken van een eerste collab vallen er vier weg, want aanmeldingen, zoektocht en selectie zijn niet meer nodig. Ronde 2 is briefing, bevestiging van de squad, verzending met vergoeding, content en rapport.Lees welke vier weken wegvallen in een tweede ronde →

Hoe meet je het resultaat van een ambassadeursprogramma?

Per ronde, op drie lagen: wat er gemaakt is, wat het deed, en wie terugkwam. De sector meet content, engagement, codes en omzet; het derde cijfer, herhaling, onderscheidt een programma van een campagne. Sunday Squad Ambassadeurs rapporteert per ronde, met vergelijking en het aandeel van de squad datLees het volledige antwoord →

Hoe meet je community-led growth?

Aan wat terugkomt, niet aan wat voorbijkomt: hoeveel leden opnieuw meedoen (retentie), hoeveel mensen uit zichzelf over je merk beginnen, en hoeveel nieuwe leden via bestaande binnenkomen. Sunday Squad Ambassadeurs rapporteert die drie per ronde. 20 van 25 die terugkomen, is adoptie, geen promotie.Lees het volledige antwoord →

Werken merken meerdere keren met dezelfde creators?

Ja, en steeds vaker: 63,2% van de merken werkt opnieuw met dezelfde influencers, tegenover 57% in 2022 (sectoranalyse archive.com, 2025). Wat hen terugbrengt is dat de tweede keer goedkoper is in alles behalve geld — de creator kent het product al. Er zit wel een grens aan: vier seizoenen hetzelfde Lees het volledige antwoord →